action

„ŽÍŽA“
Tomáš Bambušek
3. Listopadu Louny Divadlo Jaroslava vrchlického 18:00, 2014 expozice „trvá“ do konce kalendářního roku


„-Co je to žíža? -co?…žíža?………to …je…………….niterný projev touhy po rodné hroudě, v mém případě projevující se olejomalbou na napnuté lněné plátno.“

painting

„Obrazy na výstavě Kunďárny a důsledky vznikly teprve v posledním roce a půl. Jsou to především krajiny malované jako vzpomínky na jediný krátý okamžik nebo naopak v časových posunech. Plátno Umělci jedou na plenér je pohledem do krajiny skrz přední okno automobilu v dešti. Některé velké podvečerní krajiny mají ranní nebe. A když vám není krajina dost, tak v jedné stojí velké červené ferrari.

Bambušek dělá umění, jako kuchař Pohlreich dělá zábavu. Využívá řemeslo, ví jak se materiál zachová a umění jsou vložená nálada a vlastní charakter, ať je jakýkoli. 

  Ivan Mečl“

construction

Jasoň Mytolog
svlečená obnažená , nahá?.... a zbylo ti co ? Oči do pláče? ..... Ale no tak. Media- borovice, douka, jasan, dub, lepidlo, vrut, sklo, dřevní dehet, lněný olej, terpentýn, láska páska střihlá. Místo určení....přísně tajné a křehké , neklopit ..srpen 2012 otevření s divadlem kratochvíl 8. září 2012.

Theatre set

Divadelní hra Česká válka, napsaná pro Divadlo Na zábradlí, se odehrává v padesátých letech minulého století v Československu azabývá se protikomunistickým – třetím – odbojem. Otvírá události spojené s odporem duchovních proti praktikám Komunistické strany, s aktivitami skupiny bratří Mašínů, odbojovými skupinami Černý lev 777, Hory Hostýnské, MAPAŽ, Světlana a dalšími. Ve hře jsou některé situace, které se staly i osoby, které existovaly.

Concrete

Beton může být nositelem jakékoli podoby :od zrcadlově hladkého a lesklého po drsný zachlupacený povrch. Rozhodující faktor vzhledu je bednění do něhož čerstvě prohnětenou betonovou hmotu lijeme a v níž beton tuhne. Bedněním se může stát cokoliv co nám překáží pod nohami ,o co zakopáváme. Bednění nevyrábíme ale nalézáme ve skrytu běžného každodenního provozu. Bednit v tuhnutí a tuhnout v sebeoddání přestávky (nic-nedělání).

Drawing

Kresba zjevená v přimhouření očí, zahlédnutá v setkání horních a dolních řas naších očí. Dejmetomu zaznamenaná rukou nebo nohou. Kresba je tu bez nás, jen si to přát.

Film and tv roles

„Ve stínu“, režie David Ondříček, Premiéra únor 2012 www.vestinufilm.cz/

Fulltime

Nacpaná igelitka na celý úvazek. Noci podiv mám dvě a jdou za sebou ke mně a já stojím, ale mám toho dost, ....jsem syt